Od 1500,-Kč doprava ZDARMA

Elektronické cigarety - ecigarety

Elektronické cigarety neboli e-cigarety může obsahovat nikotin stejně jako ta klasická. Tím ale podobnost v zásadě končí. Při kouření klasické cigarety vdechujete kouř se všemi spalinami a produkty hoření.

#ShowMore#

Řada z těchto látek je přitom karcinogenní. U elektronické cigarety je však produktem aerosol neboli pára. Zdálky vypadá takový obláček velmi podobně, ale stačí se přiblížit a u elektronické cigarety neucítíte dráždivý štiplavý zápach, ale naopak jemnou vůni podle toho, jakou příchuť má konkrétní náplň. Užívat si můžete také elektronickou cigaretu čistě pro požitek s náplněmi, které nikotin neobsahují. 

Aby toho nebylo málo, vydrží taková elektronická cigareta poměrně dlouho a v přepočtu na kouření klasických cigaret vychází o poznání levněji. Přináší tak nejenom menší zátěž pro zdraví, ale i pro vaši peněženku. 

Části elektronické cigarety - ecigarety

Elektronické cigarety se skládají z několika různých částí. Konkrétní parametry se liší podle daného modelu. Rozdíly mohou být i v kvalitě, kdy je dobré pořídit si elektronickou cigaretu od prověřeného výrobce se známou značkou. 

  • Nabíjecí baterie – u vybraného modelu sledujte hlavně kapacitu. Čím větší baterie, tím méně často budete řešit nabíjení, ale může se to podepsat na větších rozměrech cigarety. 
  • Zařízení pro tvorbu páry – skládá se z clearomizéru a atomizéru. Jde o část, kde se z náplně stává vodní pára pomocí žhavicí hlavy. Propracovanější modely elektronických cigaret nabízí nastavení výkonu nebo přívodu vzduchu pro regulaci množství páry. 

Další důležité součásti a příslušenství u elektronických cigaret jsou:

  • Náplně – již připravené náplně vhodné k okamžitému použití. Liší se příchutí i množstvím nikotinu. Mohou být i ryze čisté bez obsahu nikotinu. 
  • Nabíječka – důležitá pro pohodlné nabíjení elektronické cigarety. Nejčastěji ve formě USB, ale může se jednat o různé stojánky nebo držáky s nabíjecí funkcí, což záleží na konkrétním modelu. 
  • Náustek – otvor pro vdechování páry. Mezi jednotlivými modely mohou být rozdíly ve velikosti či typu. Vyplatí se pořídit si náhradní náustky pro zajištění optimální hygieny. 

Jaké jsou druhy elektronických cigaret 

Základní dělení je na MTL elektronické cigarety, které se používají v zásadě stejným způsobem jako klasické cigarety. Využívá se technika šlukování a dým se zpravidla netahá hluboko do plic. Menší množství dýmu bývá vyváženo silnější koncentrací nikotinu, ale nemusí to být pravidlem. Druhou variantou jsou DL elektronické cigarety, jejichž kouření v mnoha ohledech připomíná vodní dýmku. Velké množství vytvořeného dýmu se tahá až do plic, ale síla nikotinu bývá menší. 

Kromě základního dělení podle stylu kouření na MTL a DL elektronické cigarety je možné rozlišovat jednotlivé typy podle konstrukce a způsobu fungování zařízení. 

  • Neozdělitelné elektronické cigarety – všechny části jsou pevně spojené do jedné. Náplň se doplňuje přes speciální otvor a žhavicí hlava potřebuje měnit po pár týdnech podle intenzity používání. 
  • Rozdělitelné elektronické cigarety – žhavicí část se dá oddělit od baterie. V případě potřeby tak můžete vyměnit obě části. 
  • Gripy – propracované elektronické cigarety s baterií s velkou kapacitou. Nabízí možnosti nastavení výkonu, napětí nebo teploty, na jakou chcete elektronickou cigaretu žhavit. 

Jak vznikly elektronická cigarety

Elektronická cigareta neboli ecigareta byla poprvé vyvinuta a patentována v Číně v roce 2006. Zajímavostí je, že v České republice se elektronické cigarety začaly objevovat již v roce 2008. Od prvních modelů ušel vývoj již nějakou cestu, takže došlo ke zdokonalení celého procesu, přípravě nových náplní a nejrůznějších kombinací. Stačí se dozvědět něco o parametrech elektronických cigaret a pustit se do výběru té nejlepší možnosti. 

K elektronické cigaretě patří také příslušenství ve formě žhavící hlavy, atomizéru, cleatomizéru nebo cartridge. Vše na našem eshopu naleznete v příslušné kategorii. Pokud už máte svojí elektronickou cigaretu vybranou, zbývá poslední krok, a to vybrat náplň do elektronické cigarety tzn. e-liquid nebo nějakou z příchutí.

Můžete také vyzkoušet trend poslední doby a to jednorázové elektronické cigarety, které naleznete v příslušné kategorii.

 

Nabízené značky:

Elektronické cigarety RELX

Elektronické cigarety Innokin

Elektronické cigarety aSpire

Elektronické cigarety Joyetech

Elektronické cigarety Vaporesso

Elektronické cigarety Justfog

Elektronické cigarety GeekVape

Elektronické cigarety Vapefly

Elektronické cigarety Elf Bar

Elektronické cigarety Smoktech

Elektronické cigarety iSmoka - Eleaf  

Elektronické cigarety Uwell

Elektronické cigarety Lost Vape

Elektronické cigarety VOOPOO

Elektronické cigarety OXVA

Nejprodávanější

Stránka 1 z 77 - 1602 položek celkem
Elektronická cigareta: Dotmod dotAIO Mini Pod Kit (Černá)
2 599 Kč / ks
SN-ECIG-4429
Elektronická cigareta: Dotmod dotAIO Mini Pod Kit (Zlatá)
2 599 Kč / ks
SN-ECIG-4432
Elektronická cigareta: Dotmod dotAIO Mini Pod Kit (Červená) V-SN-ECIG-4430
Elektronická cigareta: Dotmod dotAIO Mini Pod Kit (Modrá) V-SN-ECIG-4431
Elektronická cigareta: Dotmod DotStick Kit (Černá)
1 599 Kč / ks
SN-ECIG-4113
Elektronická cigareta: Dotmod DotStick Kit (Červená) SN-ECIG-4114
Elektronická cigareta: Dotmod DotStick Kit (Modrá)
1 599 Kč / ks
SN-ECIG-4115
Elektronická cigareta: Dotmod DotStick Kit (Zlatá)
1 599 Kč / ks
SN-ECIG-4116
Elektronická cigareta: GeekVape Obelisk 65FC Pod Kit (2200mAh) (Lava) V-SN-ECIG-4884
Elektronická cigareta: GeekVape Obelisk 65FC Pod Kit (2200mAh) (Ruby) V-SN-ECIG-4888
Elektronická cigareta: Vapefly Siegfried Tube Kit (Černá)
1 499 Kč / ks
V-SN-ECIG-4286
Nahoru
Další produkty

Co jsou elektronické cigarety neboli e-cigarety?

Elektronické cigarety jsou známé pod mnoha různými jmény, včetně elektronických cigaret, elektronických systémů dodávání nikotinu (ENDS), alternativních systémů dodávání nikotinu (ANDS), elektronických vodních dýmek, modů, výparníků, vaporizérů, výparů a nádrží.

Elektronické cigarety jsou dostupné v mnoha tvarech a velikostech. Mohou vypadat jako cigarety, doutníky, dýmky, pera, USB flash disky nebo mohou být v jiných podobách.

E-cigarety obsahují baterii, která zařízení zapíná, topné těleso, které ohřívá e-liquid a mění ho na aerosol drobných částic (někdy nazývaný „pára“), kartuš nebo nádržku, která e-liquid drží, a náustek nebo otvor používaný pro inhalaci aerosolu.

Elektronické cigarety neobsahují tabák, ale mnoho z nich obsahuje nikotin, který pochází z tabáku. Kvůli tomu je Food and Drug Administration (FDA) klasifikuje jako „tabákové výrobky“.

Používání e-cigaret se často nazývá „vaping“, protože mnoho lidí věří, že e-cigarety vytvářejí páru, která je pak vdechována. Ve skutečnosti ale e-cigarety produkují aerosol složený z drobných částic, které se liší od páry.

Jak fungují e-cigarety?

E-cigarety ohřívají kapalinu nazývanou e-liquid a mění ji na aerosol (někdy nazývaný „pára“). Tato "pára" se pak následně vdechuje. E-liquid můžete pořídit v různých příchutích a množstvím nikotinu. Naleznete ZDE.

Elektronické cigarety vám dnes už nabízejí doslova stovky možností od různých výrobců o různých kvalitách. Jednotlivé elektronické cigarety vám ale poskytnou vždy o něco odlišný zážitek z kouření, nebo se mohou často odlišovat také kompletní funkcí. Na následujících řádcích zjistíte základní informace, podle čeho vybírat, ale pokud chcete vědět více, tak si můžete přečíst vice informací v naší poradně!

Způsob potáhnutí aerosolu

Minimálně pro začátečníky se může jednat o velice zásadní otázku. Elektronické cigarety se rozdělují do dvou kategorií o zkratkách TML a DL. První zkratka znamená cigarety s potaženým do úst a až následně do plic. Jsou vhodné pro použití u nováčků s elektronickými cigaretami a také pro požitkáře. Naopak DL neboli cigarety se vdechem rovnou do plic, jsou zásadně vhodnější pro zkušené kuřáky.

Na velikosti záleží… u baterie obzvlášť

Velikost baterie je dalším z velice důležitých parametrů, které vás budou provázet po celou dobu užívání elektronické cigarety. Minimální velikostí pro občasné kuřáky by mala být baterie o 800mAh, která vám postačí na tři až pět cigaret denně po dobu týdne. Pro pravidelné kuřáky je potom zlatou střední cestou přibližně 1500mAh a pro opravdu časté jsou i kapacity jako je 3000mAh a mnohdy více.

Vyberte si design podle přání

Díky velkému množství výrobců se rozhodně nemusíte omezovat jenom na takové základní vlastnosti, jako jsou konkrétní velikosti baterií, nebo způsob potáhnutí. Od všech kombinací se můžete spolehnout na to, že k dispozici budete mít na sto procent minimálně desítky kusů podle vašich vybraných parametrů. 

Volit byste měli nejen co se týče vizuálního vjemu, barev a tvarů, ale především podle toho, jak vám elektronická cigareta padne do ruky a jak příjemné vám bude její každodenní užívání.

 

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Dárek nebo sleva ke každé další objednávce
Garance kvality
Garance kvality
Pouze originální a ověřené zboží
Rychlé doručení
Rychlé doručení
1-3 dny
přes 10259 výdejních míst
přes 10259 výdejních míst
Zásilkovna, Česká pošta, DPD, Alza Box