Doprava od 1000,-Kč ZDARMA

Hlavní pojmy ze světa eCigaret

Elektronické cigarety (ecigarety) jsou za posledních několik let stále populárnější alternativou k tradičním cigaretám. Nicméně, pro ty, kteří s nimi nemají zkušenosti, mohou být pojmy spojené s e-cigarety matoucí. V tomto článku se proto podíváme na některé z nejdůležitějších pojmů spojených s e-cigarety.

I. Základní pojmy týkající se e-cigarety

 1. Baterie - Baterie je součástí e-cigarety, která napájí zařízení a umožňuje vytvářet páru.

 2. Atomizér - Atomizér je zodpovědný za vytváření páry. Skládá se z ohřívače, který zahřívá e-tekutinu, a z nádržky, která obsahuje e-tekutinu.

 3. E-liquid - E-tekutina, někdy nazývaná také jako e-juice nebo liquid, je kapalina, která se používá k vytváření páry v e-cigaretech. Obsahuje obvykle propylenglykol, glycerin, aroma a nikotin.

 4. Nikotin - Nikotin je chemická látka, která se vyskytuje v tabáku a způsobuje závislost. V e-cigaretech je nikotin přidáván do e-tekutiny, aby uživatelé mohli pociťovat podobné účinky jako při kouření tradičních cigaret.

 5. PG/VG - Propylenglykol (PG) a glycerin (VG) jsou dvě složky, které se obvykle nacházejí v e-tekutinách. PG se používá k vytváření silného "throat hitu" (pocit v krku), zatímco VG se používá k vytváření hustší páry.

II. Rozšířené pojmy týkající se e-cigarety

  1. Coily - Coily je malý nástroj, který se používá k vytváření a úpravě spirálek v atomizérech. Pomáhá uživatelům dosáhnout lepší chuti a výkonu z jejich e-cigarety.

  2. Squonk - Squonk je druh modu (baterie s elektronickým obvodem), který obsahuje interní nádržku na e-tekutinu. Uživatelé mohou pomocí stlačení lahvičky dodávat e-tekutinu přímo na spirálku v atomizéru bez nutnosti častého doplňování e-tekutiny.

  3. Coil - Coil, také známý jako spirálka, je součást atomizéru, která zahřívá e-tekutinu a vytváří páru. Kvalita a druh coilu má velký vliv na chuť a výkon e-cigarety.

  4. Tank - Tank je nádržka, která obsahuje e-tekutinu v atomizéru. Existují různé druhy tanků, které se liší kapacitou a způsobem doplňování e-tekutiny.

  5. Pod systém - Pod systém je relativně nová technologie, která se stala populární v poslední době. Jedná se o malé, snadno použitelné e-cigarety, které se skládají z podobného designu jako USB flash disk. Pod systémy jsou obvykle jednodušší a méně výkonné než klasické e-cigarety, ale jsou velmi praktické pro začátečníky nebo uživatele, kteří hledají snadno použitelné a přenosné řešení.

Vědět něco o základních pojmech spojených s e-cigarety může pomoci uživatelům lépe porozumět tomuto způsobu kouření. Nicméně, pokud uvažujete o přechodu na e-cigarety, je důležité si uvědomit, že i přesto, že se jedná o méně škodlivou alternativu k tradičním cigaretám, stále existují rizika spojená s používáním e-cigaret. Pokud máte jakékoli pochybnosti nebo otázky, neváhejte se poradit s odborníkem nebo s vaším lékařem.

 

Používáme ověření věku Adulto