Od 1500,-Kč doprava ZDARMA

Liquid - náplně do elektronické cigarety

Důležitou součástí každé elektronické cigarety náplň do elektronické cigarety neboli liquid. Při hledání můžete narazit na české označení náplně do cigaret i jednoslovné pojmenování e-liquidy. Náplně by vždy měly být od prověřené značky a s potřebnou certifikací. Musí totiž splňovat nároky na správné označení a složení. Při výběru si ohlídejte také to, aby zvolená náplň fungovala s vaší elektronickou cigaretou. 

#ShowMore#

Liquidy - rozdělení náplní do elektronické cigarety 

Náplní do elektronických cigaret existuje obrovské množství. Liší se poměrem obsažených látek, přítomností nikotinu a jeho koncentrací nebo druhem příchuti. Právě příchutí přitom můžete zkoušet a objevovat téměř nekonečné množství od sladkých ovocných, po svěží mentolové, až po přírodní tabákové. 

Koncentrace nikotinu v liquidech

Náplně do elektronických cigaret je možné rozdělit na základě obsahu nikotinu. Ten nemusí být v náplní přítomný vůbec, nebo naopak ve vyšších koncentracích. Záleží na tom, zda přecházíte z klasických cigaret, nebo si chcete vapování jako takové pouze vyzkoušet. 

  • 0–3mg – slabé nebo bez obsahu nikotinu
  • 6–12 mg – střední 
  • 18 –20mg – silné vhodné pro zkušenější či při přechodu z klasických cigaret

Hustota liquidů

Další rozdělení náplní do elektronických cigaret může být podle hustoty. To je dáno poměrem mezi propylenglykolem a glycerolem. Když má náplň více propylenglykolu podpoří výraznější chuť i s typickým jemným škrábáním jako u klasické cigarety. Produkuje také méně dýmu. Hodí se především do cigaret s menším výkonem a větším odporem. 

Druhou variantou jsou náplně, kde převládá glycerol. Ty vytváří více dýmu a výsledná chuť není tolik prokreslená. Hodí se hlavně do výkonnějších cigaret, které mají malý odpor. A když si náhodou nejste jistí, jakou variantu zvolit, vyberte si zlatou střední cestu, kdy je obsah glycerolu a propylenglykolu 50 na 50, což je vhodné pro optimální chuť a vyváženou tvorbu páry. 

Podle čeho vybírat náplně do cigaret

Když víte, na co přesně se máte zaměřit, je výběr náplně do elektronické cigarety jednoduchý. Všechny důležité parametry bývají uvedené přímo u konkrétních produktů. S ujasněním si, co zhruba by pro vás mohlo být to pravé, vám pomůže následující stručné rozdělení. 

Podle způsobu vapování

  • Pro MTL vaping s potahováním do úst vyberte řidší liquidy, které obsahují více propylenglykolu 
  • Pro DL vaping s tažením přímo do plic vyberte hustší liquidy, kde je větší poměr glycerinu

Liquid podle typu nikotinu

  • Volný nikotin – jde o běžný nikotin získaný extrakcí z tabákových listů a shodný s tím, který se nachází v klasických cigaretách. 
  • Nikotinová sůl – tabákový nikotin je navázán na vhodnou kyselinu a výsledkem je vznik soli. Díky tomu je možné dosáhnout čistější chuti. 
  • Bez nikotinu – řada náplní je čistě jenom s příchutí a neobsahuje žádný nikotin. Ideální pro čistý požitek z vapování bez rizika vzniku závislosti na nikotinu. 

Náplně do elektronických cigaret podle značky

Dále se při výběru náplně do elektronické cigarety neboli liquidu orientujte podle značky. Existuje hned několik známých značek e-liquidů, jako jsou například LIQUA, Joyetech, ARAMAX, Nick, EMPORIO a další. Pro začátek je lepší koupit malé balení a vyzkoušet, co vám bude nejvíce vyhovovat. Později už budete vědět, co máte očekávat, nebo jak vybrat ještě lepší variantu. 

Liquid podle příchutě

Velmi důležité kritérium pro výběr nejlepší náplně do elektronické cigarety je volba správné příchuti. Co bude nejlepší konkrétně pro vás samozřejmě záleží na osobních preferencích. Obecně je možné příchutě e-liquidů rozdělit na tabákové, ovocné, mentolové nebo sladké. Vybírat můžete z mnoha druhů ovocných příchutí, ale třeba i vyloženě sladké, které připomínají čokoládu, nejrůznější druhy zákusků a podobně. Většinou se jedná o opravdu vyladěné mixy. 

K vašemu oblíbenému e-liquidu samozřejmě také potřebujete elektronickou cigaretu. Na našem webu můžete vybírat z mnoha značek a zaručeně si vyberete. Postupem času bude potřeba se poohlédnout po nové cartridge nebo bude potřeba nová žhavící hlava. I to naleznete na našem eshopu.

Aktuálně ve světě vapingu je velikým trendem jednorázová elektronická cigareta. Více o této možnosti naleznete v příslušné kategorii.

Nejprodávanější

Liquid Ecoliquid Premium 2Pack Menthol 2x10ml - 20mg
129 Kč –8 %
Původně: 129 Kč  (–8 %)
119 Kč / ks
Barly GOLD Salt
Barly GOLD Salt
Skladem
213321/20M
 
119 Kč / ks
Stránka 1 z 93 - 1952 položek celkem
E-liquid DIY sada Premium Tobacco 6x10ml / 18mg: CHB
Pro registrované sleva od 2%
399 Kč / ks
SN-DIY1270
E-liquid DIY sada Premium Tobacco 6x10ml / 18mg: RY4 Cigar
Pro registrované sleva od 2%
399 Kč / ks
SN-DIY1278
E-liquid DIY sada Premium Tobacco 6x10ml / 18mg: Tobacco
Pro registrované sleva od 2%
399 Kč / ks
SN-DIY1279
Nahoru
Další produkty

Náplň do elektronické cigarety je naprosto zásadním prvkem, který nám umožňuje si užívat elektronickou cigaretu plnými doušky. Vedle samotné příchutě a vůně ale mají náplně také celé množství dalších látek, které jsou pro správný výběr podstatné. Základ, jak můžete vybrat správnou náplň zjistíte na následujících řádcích a také více v naší poradně.

Liquidy vždy kupujte jen u ověřených prodejců

Samotné náplně do elektronické cigarety jsou bohužel jednou z věcí, které se hojně padělají. Rizika, která přitom vznikají z užívání neoriginálních příchutí jsou naprosto zásadní. Ty pochopitelně nejsou, jakkoliv testované, takže mohou mimo poškození samotné elektronické cigarety i způsobit nepříjemné zdravotní potíže. Díky našemu internetovému obchodu a dalším specialistům ale máte možnost zakupovat originální výrobky beze strachu z finální kvality.

Výběr Liquidu podle použité báze

Báze neboli základní látka, je extrémně důležitým parametrem pro výběr. Většinou se používají báze z přírodního glycerinu, nebo také propylenglykol. U toho také velké množství výrobců míchá oboje složky do jedné. Důvodem, proč je to důležité, je potřeba konkrétní elektronické cigarety. V drtivé většině není problém užívat všechny báze, ale některé cigarety jsou přizpůsobeny jen pro pár konkrétních.

Správný obsah nikotinu

V jednotlivých náplních se udává obsah nikotinu. To je důležité především z hlediska hlídání spotřeby cigaret a také hlídání nebo dokonce redukce případné závislosti. U elektronických cigaret můžete používat náplně zcela bez jakéhokoliv obsahu nikotinu. Stejně tak ale můžete používat náplně, které obsahují miligramy nikotinu, většinou jednoduše odstupňované po dvou miligramech. Nejsilnější náplně, které odpovídají potřebám opravdu intenzivních kuřáků, mívají kolem 12–16 miligramů nikotinu.

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Dárek nebo sleva ke každé další objednávce
Garance kvality
Garance kvality
Pouze originální a ověřené zboží
Rychlé doručení
Rychlé doručení
1-3 dny
přes 10259 výdejních míst
přes 10259 výdejních míst
Zásilkovna, Česká pošta, DPD, Alza Box