Doprava od 1000,-Kč ZDARMA

Jak správně vyčistit clearomizér?

Životnost elektronické cigarety se dá podstatně prodloužit tím, že ji jednou za čas budete věnovat trochu péče. Pravidelné čištění minimálně ve všech případech zabrání tomu, aby se tvořily nečistoty, které se poté budou postupně připalovat.

Smok TFV8 Baby V2

Funkce, a proč jej čistit

Konkrétně clearomizér, nebo také velice často atomizér, je totiž tou hlavní tepelnou součástí, kterou elektronická cigareta má. Právě zde se nachází těleso, které tvoří výhřevný efekt. To je napájené klasickou baterií a zahřívá se pomocí vnitřního mechanismu, často postaveného na cívce. Nemusíte se proto bát nějakého žáru, pokud cigaretu při čištění neaktivujete. 

Jak již bylo zmíněno. Na základě funkce samotného atomizéru dochází k tomu, že se postupně náplň cigarety odpařuje a vzniká tak aerosol, který potom následně dýcháme. Jedinou vadou ale může být, pokud se začnou pálit také vzniklé nečistoty. Některé druhy náplní totiž mohou díky svojí větší hustotě a typickému složení usazovat postupně neodpařené části v cigaretě. Ty tak mohou působit problémy a snižovat efektivitu a kvalitu.

Na co si dát před čištěním pozor?

Před čistěním je nutné dát si pozor na to, abyste nechali elektronickou cigaretu od prvního použití dostatečně odpočinout. Pokud byste tuto část vynechali, tak hrozí že se nechtěně popálíte o ještě stále dobíhající tepelný efekt. Proto nikdy nečistěte elektronické cigarety, pokud jste je v nedávné chvíli používali.

Pravidelné čištění dokáže pomoci

Elektronické cigarety můžeme bez potíží rozdělit na takové, které už mají možnost automatického pročištění a takové, které ji nemají. Ačkoliv ale mohou mít cigarety i automatické čištění, tak je manuální možnost čištění v mnoha případech mnohem efektivnější. Přitom čištění je extrémně jednoduché. 

Nikdy jej zásadně neprovádějte vodou, nebo něčí podobným. Správně byste měli clearomizér kompletně rozebrat (mimo centrální části), očistit jej a ideálně jej odložit ve vysokoprocentním lihu. Ten dokáže za hodiny ponoření zlikvidovat nečistoty, ale díky svojí nevodivé tendenci také nenaruší funkci cigarety.

Používáme ověření věku Adulto