Doprava od 1000,-Kč ZDARMA

Funkce a úskalí, které má clearomizér

Již v dřívějším návodu jsme probírali, jak můžete jednoduše clearomizér vyčistit. Jedná se o základní součást elektronické cigarety, která vlastně kompletně řeší funkci jako takovou. Díky němu můžeme používat jednoduše náplně a díky žhavícímu tělesu nasáváme příjemný aerosol. Jaká je ale funkce a úskalí této komponenty?

Funkce clearomizéru v kostce

Pokud bychom chtěli rozdělit clearomizéry do jednotlivých kategorií, tak jsme tady minimálně další jeden článek. Souhrnně jsou to ale ty komponenty, které v sobě mají samotnou nádržku na e-liquid a také žhavící těleso s baterií.

Do nádržky se vlije náplň, která zde může zůstat a čekat na využití. Následně se při započetí kouření aktivuje baterie. Ta pomocí cívky nebo topné spirálky začne pracovat s topným tělískem, které ohříváním začne tvořit aerosol. Funkce je to vesměs jednoduchá, ale má svoje mouchy.

Zanášení clearomizéru

Většina lidí, která používá elektronické cigarety zároveň i miluje různé sladké náplně. Ty ale mají problém s tím, že mají podstatně vysokou hustotu a tvoří se tak usazeniny. Jednou za čas je tak potřeba použít automatické čištění, nebo manuálně ponořením do lihu clearomizér vyčistit od nepříjemných nečistot.

Součástka, kterou musíte měnit

Jedná se ale o součástku, kterou je potřeba pravidelně na elektronických cigaretách měnit. To, jak často se mění, je velice specifické na tom, jak často kouříte, jaký výkon a typ náplní užíváte, a na mnohých dalších faktorech. U drtivé většiny uživatelů je ale životnost clearomizéru udávána v týdnech. Vše je pochopitelně individuální.

Moment, kdy se vám už hodí jeho výměna, poznáte jednoduše tak, že zkontrolujete jeho funkci. Pokud kdekoliv protéká, je potřeba jej okamžitě vyměnit. Pokud neprotéká, ale má viditelné usazeniny, nebo dokonce zanechává pachuť v ústech či zápach spáleniny, je třeba clearomizér vyměnit, nebo kvalitně vyčistit.

Používáme ověření věku Adulto