Doprava od 1000,-Kč ZDARMA

Vše, co musíte vědět o baterii v elektronické cigaretě

Elektronické cigarety stejně jako všechny jiné elektronické přístroje používají ke svému běhu speciálních článkových znovu nabíjecích baterií. Jedná Efest baterie typ 18650 3000mAh 35Ase nejen o jednu z mnoha součástí mechanismu, ale jedná se dokonce u tu součást, která je naprosto zásadní pro jeho kompletní funkci. A my si dnes představíme základní parametry, které musíte znát.

Kapacita baterie jako základ

Samotná kapacita baterie nás bude vždycky zajímat ze všeho nejvíce. Její výběr jsme už nakousli přímo v článku, kde probíráme výběr správné elektronické cigarety. Standardně se za zlatou střední cestu považují baterie s kapacitou 1500mAh. U nich bychom měli vystačit s přibližně týdenním nabíjením při standardním používání baterie.

Správné užívání prodlouží životnost

Každá baterie má takzvané cykly. Ty značí kolikrát můžeme baterie vybít a nabít, než začne postupně ztrácet kapacitu. Jednotlivé články se totiž opravdu tak opotřebují, že je již není možné nabít a tím se baterie zmenšuje. Pokud chcete maximalizovat výdrž, tak bychom ji nikdy neměli vybíjet na maximum. Měli bychom si zvyknout, že kolem patnácti procent baterie jednoduše dobijeme, jak jsme zvyklí.

Aktivace a nabíjení baterie

U jednorázových elektronických cigaret baterie dobíjet nejde a automaticky se aktivuje prvním potáhnutím. U standardních cigaret už jde ale pochopitelně o dobíjení baterii. Dobíjení se realizuje u starších kousků za použití microUSB, u těch modernějších se pak užívá novější standard USB-C.

 Aktivace baterie je pak specifickou věcí pro celou řadu výrobců. Někteří zahájí žhavení v moment, kdy zaregistruje cigareta první potažení. Většinou se ale spíše setkáme s tlačítkovou aktivací. Když zmáčknutím tlačítka začneme žhavení a do několika mála desítek vteřin si už můžeme užívat.

Používáme ověření věku Adulto